Celé filmy na youtube

  • 05.10.2015

Dají se sledovat na youtube celé filmy? Překvapivě ano. Pokud zkusíte zadat do hledání na youtube výraz celé filmy, popřípadě celý film, dostanete několik desítek výsledků. Jak je to možné? Je sledování legální?

Pokud si takový film pustíte, žádný postih Vám nehrozí. Nahrávání celých filmů z běžné produkce na videoservery typu youtube, nebo vimeo ale rozhodně legální není (pokud opravdu nevlastníte daná autorská práva). Pokud by Vás tedy napadlo nahrát na youtube svůj oblíbený film a přístupnit ho tak zdarma uživatelům, rozhodně to nedělejte. Takový krok může v krajním případě skončit až trestním stíháním.

Pokud youtube zjistí, že jste nahráli nějaký autorským právem chráněný obsah, video neprodleně smaže. V případě výše uvedených filmů se tak ale nestalo, protože některé filmy jsou na serveru nahrány už několik měsíců, prípadně let. Možná nebyly smazány jenom protože youtube nestíhá kontrolovat veškerý obsah, nebo se ještě nenašlo dost uživatelů, kteří by porušení autorského zákona nahlásili.

Je možné že časem youtube zavede lepší systém kontroly, ale nyní Vám nic nebrání to zkusit, zadat do vyhledávání jméno oblíbeného filmu a třeba najdete co jste hledali.

Klikni na "To se mi líbí" a žádná novinka ti neunikne

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Vyplňte prosím kontrolní otázku