youtube-dl

youtube-dl je univerzální nástroj na stahování videí a hudby z youtube, vimeo a desítek dalších stránek. Mezi podporovanými servery nechybí ani iPrima, stream.cz, playtvak.cz apod. Můžete také stahovat z nejznámějších českých zprávařských serverů, jako jsou idnes.cz, lidovky.cz a metro.cz.

Celý youtube-dl je vydáván jako open source, pod licencí public domain, takže kdokoliv může přidat podporu pro další servery. V každé nové verzi se několik nových objevuje.

Instalace

Samotný program se skládá ze dvou částí. Jádro programu s konzolovým rozhraním a samostatné grafické rozhraní. Samotná konzolová část je výborná pro stahování z Raspberry Pi, různých NAS, routerů apod. Pro stahování na PC nainstalujeme obě části.

Nejdříve tedy stáhneme a nainstalujeme konzolovou část: https://rg3.github.io/youtube-dl/download.html (program je dostupný jak pro Windows, tak Apple a Linux).

Grafické rozhraní programu: https://github.com/MrS0m30n3/youtube-dl-gui, opět dostupné pro všechny platformy. Verze pro Windows zde: https://code.google.com/p/youtube-dlg/

Jak stahovat

Stahování je velmi jednoduché, stačí zkopírovat odkaz videa které chceme stáhnout, vložit a kliknout na Download.

To je vše. Nyní už můžete stahovat ze všech 706 momentálně podporovaných serverů.

Klikni na "To se mi líbí" a žádná novinka ti neunikne