Stahování bez registrace

  • 01.01.2016

Chcete stahovat bez registrace, nebo se dostat na zaheslované fóra, stránky a podobně? Nechce se vám zadávat email a volit si heslo na každému webu který o to požádá? Přihlašovací údaje jsou provozovateli webů často vyžadovány, ale neměli by jste věřit každé stránce a svěřit jí svůj email. Být trochu paranoidní se v tomto případě může vyplatit. Jak tedy stahovat bez registrace i v případě že je pro přístup na web login vyžadován? Máme v podstatě tři možnosti. Ať už použijete kteroukoliv z nich, vaše skutečná emailová schránka zůstane neprozrazena a ušetřena případným náporům spamů, což se i v dnešní době chytrých spamových filtrů vyplatí.

Bug Me Not

Název služby BugMeNot, by se dal volně přeložit jako "neotravuj mě", v tomto případě právě nadbytečnou registrací. Na tomto serveru můžete najít velký počet uživatelských jmen a hesel k tisícům webů na celém světě. Pokud tedy potřebujete přístup, není nic jednoduššího, než jít na web bugmenot.com, zadat doménu webu a pokud bude nalezena, vybrat si z několika dostupných párů uživatelského jména / hesla. Můžete také pomoc vylepšit tuto službu a přidat nový účet pro některou ze služeb, nebo alespoň hlasovat, zda nalezený účet pro přihlášení fungoval nebo ne (po určitém počtů nahlášení nefunkčnosti jsou takové účty vyřazeny).

Dočasný email

V případě že jste nenašli žádný fungující účet, bude potřeba si založit vlastní. Protože je ověření emailu často vyžadováno a skutečný email prozradit nechceme, je na čase použít některou ze služeb dočasného emailu. Tyto služby nám zřídí dočasnou emailovou schránku, pro přístup do ní nepotřebujeme heslo a může se k ní dostat i někdo jiný, to nám ale nevadí. My takový email použijeme jenom pro jednorázové ověření účtu. Prověřené služby jsou například mailinator.com nebo 10minutemail.com. Pro novou schránku stačí otevřít web, kde je zrovna nabídnuta náhodně vygenerovaná adresa. Tuto adresu můžeme použít pro registraci na libovolném webu a pokud příjde nějaký ověřovací email, stačí zde obnovit stránku, vybrat email a kliknout v něm na ověřovací odkaz.

Tyto služby ale používejte jenom pro jednorázový přístup na neznámé weby. Nedoporučuje se je používat pro nákup v eshopech apod. Ke schránce má už z principu fungování služby přístup kdokoliv a někdo by mohl škodolibě změnit vaši objednanou službu. Pro eshopy, nebo služby trvalejšího charakteru, kde nechcete riskovat přístup někoho dalšího je tu třetí možnost - spamový email.

Spamový email

Spamový email je schránka na některém z běžných emailových serverů jako je seznam.cz, centrum.cz, gmail.com apod. Není to ale váš běžný email který používáte pro komunikaci s rodinou a přáteli. Někdy je vhodné si založit ještě jeden účet a tento používat právě pro různé registrace na neznámých webech, nákupy na neprověřených eshopech apod. Pokud daná služba začne rozesílat nevyžádanou poštu, nebo předá všechy emaily třetí straně, vaše hlavní schránka zůstane stále utajená. Když budete používat takovouto schránku delší dobu, uvidíte jak se plní spamem (což nebude vadit, protože kontrolovat takovou schránku má význam jenom v případě že čekáme nějaký ověřovací email), zatímco váš hlavní email přijímá pouze regulérní poštu.

Ochrana emailu

Všechy výše uvedené možnosti ochrání váš email před neznámými službami. Každá je vhodná pro jiný účel, pokud si nejste jistí raději je zvažte místo automatického použití vašeho skutečného emailu.

Klikni na "To se mi líbí" a žádná novinka ti neunikne

Komentáře

Nemám co xD

Best of Best

Chci stahovat písničky

Líbí se mi

je to pecka

písnička Lookas-Genesis

Bug Me Not

Bug Me Not

Country

Stáhnout MP3

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Vyplňte prosím kontrolní otázku