uTorrent

µTorrent je malý, rychlý a výkonný klient prototolu BitTorrent. Byl navržen pro maximální efektivitu a minimální nároky na zatížení pc na kterém běží. Není tedy problém ho provozovat i na starším počítači, bez celkového zpomalení pc. Naštěstí této rychlosti autoři nedosáhli odstraněním funkcí. Právě naopak. µTorrent se vyrovná a v mnohém také předčí mnohem rozsáhlejší a náročnější klienty. Jeho algoritmus je také navržen pro maximální rychlost a efektivitu stahování. Pokud se vám podaří najít kvalitní zdroj, s velkým počtem aktivních uživatelů, můžete stahovat soubory nevídanou rychlostí.

I když samotný program není náročný na výkon počítače, můžete během stahování pozorovat snížení rychlosti ostatních programů používajících internetové připojení. To je ale normální. Pokud potřebujete při stahování torrentů současně telefonovat přes internet, nebo používat nějakou službu citlivou na stabilitu internetového připojení (například online hry), doporučujeme buď stahování vypnout, nebo omezit maximální rychlost stahování.

µTorrent je možné nainstalovat na Windows, Linux, Mac a dokonce na Android. Je dostupná také česká lokalizace.

utorrent

Co je torrent?

Torent, neboli také bittorrent je nástroj pro peer to peer distribuci souborů, které jsou rozloženy na malé části a poté rozloženy mezi uživatele kteří si daná data stahují. Stahování je tedy tím rychlejší čím více uživatelů dané soubory sdílí. Bittorrent je tedy vhodný pro stahování velkých objemů dat, velkou rychlostí.

Protože při stahování souborů ze sítě torrent, dochází také současně ke sdílení daných souborů, doporučujeme stahovat pouze soubory u kterých jste si jistí že neporušujete autorská práva. Sdílení dat ke kterým nevlastníte autorská práva, nebo nejsou vydána pod některou z volných licencí můžete porušovat zákon.

Klikni na "To se mi líbí" a žádná novinka ti neunikne