Microsoft ukončí podporu Skype v chytrých TV

  • 08.03.2016

Pořídili jste si dražší TV s kamerou z důvodu použití jako komunikačního nástroj pro Skype? Samotní výrobci televizí jako je Samsung, LG, Panasonic podporu Skype uvádí jako jednu z výhod vyšších tříd takzvaných Smart TV. Podle prohlášení Microsoftu je možné že už si přes tento komunikátor nezavoláte. Oficiální podpora Skype pro chytré televize končí letos, druhého června.

Od tohoto data nebudou dále vydávány aktualizace a celý komunikátor může přestat fungovat (nebo může být z televize odinstalován). Jestli bude po tomto datu možné dále volat záleží hlavně na výrobci dané televize. Microsoft doporučuje uživatelům ověřit dostupnost pro jednotlivé modely právě u výrobců.

Jako důvod tohoto rozhodnutí Microsoft uvádí změnu uživatelských návyků. Podle jejich tvrzení Skype pro Smart TV používá stále méně uživatelů na úkor mobilních zařízení jako jsou tablety a chytré telefony. Proti tomuto rozhodnutí se na fóru Skype i jinde na internetu zvedá vlna nevole poškozených zákazníků, kteří se cítí být podvedeni. Jestli tento odpor přiměje Skype k dohodě s výrobci televizí se dá jenom těžko odhadnout. Pokud bude podpora opravdu ukončena, možná je na čase hledat jiný komunikátor. Pokud máte nějakého favorita, podělte se s tipy do komentářů.

Oficiální zpráva: https://support.skype.com/en/faq/FA34642/what-changes-are-coming-to-skyp...
Skype fórum: http://community.skype.com/t5/Skype-on-your-TV/Skype-on-Samsung-Smart-TV...

Klikni na "To se mi líbí" a žádná novinka ti neunikne

Komentáře

jednoznacne Hangouts

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Vyplňte prosím kontrolní otázku