Stažení Pokémon Go může být nebezpečné

  • 14.07.2016

Fenomén Pokémon Go, tedy nejnovější hry od legendární společnosti Nintendo zaplavil celý svět. Tisíce hráčů po celém světě aktivně hledají po celém okolí ukryté pokémony. Stačí k tomu jenom chytrý telefon (iPhone nebo Android). Samotný odchyt nalezeného Pokémona poté probíha v prostředí virtuální reality kde kamera telefonu snímá okolní prostředí a aplikace doplní nalezené příšerky.

Bohužel hrá má regionální omezení a oficiální distribucí je tedy v mnoha zemích není možné získat. Uživatelům se často nechce čekat na uvolnění i ve svém regionu a proto instalují neoficiální klony, resp. aplikace které se tak tváří. Pro instalaci takové aplikace je často nutné vypnout některé bezpečnostní nastavení ve svém telefonu. Instalací z neznámeho zdroje se ale vystavují velkému riziku. Na první pohled nemusí být vůbec poznat že je aplikace jakkoliv nebezpečná, ale běžný uživatel nemá možnost to nijak zjistit. I když samotná hra Pokémon Go funguje bez problémů, daný telefon se už mohl připojit do armády infikovaných zařízení, se kterými si útočníci můžou dělat co se jim zachce.

Jak instalovat Pokémon Go? Samozřejmě nejlepším řešením by bylo počkat na oficiální distribuci a stažení z Google Play, popřípadě AppStore, pokud ale takové čekání není akceptovatelné, instalujte alespoň z dostatečně důvěryhodných zdrojů. Takovým může být například http://www.apkmirror.com/. Rozhodně nedoporučujeme instalovat jakékoliv aplikace z různých warez fór a podobně. Pravděpodobnost že si takto zavirujete telefon je příliš vysoká.

Některá média už zaznamenala případy kdy se hráči zranili nebo dostali do nebezpečné situace protože se při pohybu v terénu věnovali víc samotné aplikaci, než sledování okolí. Proto pamatujte že i když se necháte vtáhnout do hry, měli by jste zůstat ostražití a sledovat své okolí.

Klikni na "To se mi líbí" a žádná novinka ti neunikne

Komentáře

Opět nadpis formou clickbitu..
Píšete, že "stažení Pokémon GO může být nebezpečné", přitom ve článku o ničem takovým nepíšete, jen poznamenáváte, že může být nebezpečné stahovat něco, co se jako Pokémon Go tváří..
Článek o ničem.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Vyplňte prosím kontrolní otázku