mega

Kim Dotcom: Nedůvěřujte Mega, už nad ním nemám kontrolu

  • 03.08.2015

Zakladatel služby Mega, nástupce legendárního Megauploadu prohlásil že už sám nevěří této službě. Původně službu sám spustil jako bezpečné úložiště, kde budou data v bezpečí z důvodu použití velmi silného šifrování. Nyní prohlásil že už nad službou nemá kontrolu a nedůvěřuje jí. Uživatelům doporučuje aby byli obezřetní při jejím používání.

PayPal zablokoval účet službě Mega za šifrování souborů

  • 27.02.2015

Platební společnost PayPal dnes zablokovala účet cloudovém úložišti Mega. Podle vyjádření splečnosti k tomuto kroku došlo po tlaku americké vlády na platební společnosti Visa a Matercard, kterým vadil účet Mega u Paypalu. Jako hlavní důvod bylo uvedeno šifrování dat, které služba Mega umožňuje.

Kim Dotcom spouští MegaChat jako konkurenci pro Skype

  • 22.01.2015

Autor Megauploadu, Kim Dotcom dnes spustil novou službu MegaChat. MegaChat je služba umožňující šifrované videohovory a sdílení souborů. Vzhledem k tomu že šifrování probíhá na straně klientského prohlížeče, mělo by být odsposlouchávání takových hovorů prakticky nemožné.

Během hovoru je možné bezpečně sdílet soubory (také chráněné silným šifrováním), ale textový chat, nebo video-konference pro více účastníků zatím podporovány nejsou.

Služba je označována jako beta verze a další funkce by měly postupně přibývat.