5 míst kde legálně sledovat filmy na internetu

  • 03.10.2015

Pojďme se podívat na více či méně známe služby, díky kterým můžete online sledovat filmy. Jedná se o služby které neporušují zákony a poskytují filmy pouze se souhlasem držitelů autorských práv. Všechny nabízí hlavně český obsah, to znamená filmy mají český dabing, nebo alespoň české titulky. Používáním těchto služeb také podpoříte samotné autory filmů a herce.

Apple iTunes

iTunes je globální služba nabízející kromě hudby také filmy. Nabídka není úplně největší a rozšiřuje se jenom velmi pomalu, nicméně i tak můžete vybírat z moha českých filmů, nebo filmů v češtině. Nejvíce pohodlné sledování iTunes je pokud máte nějaké zařízení od Apple, kde je služba přímo integrovaná. Nicméně existuje i aplikace pro Windows, která sice nepřináší takový komfort jako na OSX, ale s trochou trpělivosti se používat dá. Ve srovnání s ostatními službami není iTunes zrovna levné. Vypůjčení filmu v HD kvalitě přijde na 110 korun. Neomezená licence poté na 329Kč.

URL: http://www.apple.com/itunes/

HBO Go

K filmovému archivu HBO jste se dřív dostali, jenom pokud jste měli předplacenou klasickou kabelovou televizi. Nyní je možné sledovat videa a filmy i na internetu. Nicméně pro vytvoření účtu je nutné mít předplacené služby u některého z podporovaných operátorů (v seznamu najdete asi 20 operátoru od Skylinku, přes Netbox až po O2 a Slovak telecom). Za přístup do katalogu se platí 250 Kč mesíčně. Sledovat filmy můžete jak na počítači, tak také na chytrých televizích, popř. na mobilním telefonu.

URL: http://www.hbogo.cz/

iVysílání České televize

Ve webovém vysílání České televize najdete živé vysílání, obrovský archiv filmů a seriálů z vlastní produkce, ale také bonusy k zahraničním filmům. Nechybí ani několik desítek klasických českých filmů a pohádek. Přístup k přehrávání filmů i seriálů je zdarma. Přehrávat můžete samozřejmě online, ale také v mobilní aplikaci pro iOS, Android i Windows Phone.

URL: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/

Prima Play

Jak už název napovídá, Prima Play je webový archív televize Prima. Hlavní obsah tvoří vlastní pořady a seriály. Proto pokud hledáte kde sledovat Prostřeno, Ano šéfe, nebo oblíbený seriál z Primy, tady ho určitě najdete. Postupně se rozšiřuje i nabídka filmů. Aplikace pro sledování jsou také dostupné pro iOS, Android a Windows phone. Všechno je dostupné zdarma, podobně jako iVysílání.

URL: http://play.iprima.cz/

Voyo

Voyo je videoarchív televize Nova. Najdete zde tedy hlavně filmy a seriály z produkce Novy, v nabídce jsou ale také zahraniční filmy. Bohužel služba není zcela zdarma. Měsíční paušál je 189 Kč. Některé filmy jsou ale označeny jako Extra tituly a pokud si je budete chtít přehrát, musíte ještě doplatit extra půjčovné.

URL: http://voyo.nova.cz/

Klikni na "To se mi líbí" a žádná novinka ti neunikne

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Vyplňte prosím kontrolní otázku