Windows 10 zdarma bude končit v červenci

  • 07.05.2016

Microsoft na blogu o Windows oznámil že možnost stáhnout Windows 10 zcela zdarma a legálně ukončí 29. července 2016. Stáhnout windows zdarma mají nyní všichni majitelé licencí pro verze 7 a 8. Tato roční lhůta byla oznámena hned v počátku akce, analytici ale předpokládali že bude termín prodloužen, případně odložen na neurčito. Nyní je ukončení oficiálně potvrzeno. Nejnovější verzi svého systému se Microsoft snaží prosadit na co největší množství počítačů. Podle analýz nyní běží Windows 10 zhruba na 300 miliónech zařízení. Po ukončení bezplatného upgradu se dá očekávat mírné zpomalení růstu počtu licencí.

Zatímco uživatelé Windows 7 se často do aktualizace nehrnou, pro majitele licencí k Win 8 se stal upgrade vítaným vylepšením. Pokud tedy plánujete přechod na novější operační systém, neměli by jste dále váhat. Po ukončení promo akce budete muset licenci koupit za běžnou cenu, která se pohybuje kolem tří tisíc korun. V případě že už jste jednou upgrade provedli, vaše licence bude platná i nadále a to i v případě že budete potřebovat systém z nějakého důvodu přeinstalovat.

Trvalou možností jak získat operační systém zdarma může být instalace Linuxu. Pro začátečníky se nejvíce hodí známá distribuce Ubuntu.

Originální oznámení: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/05/05/windows-10-now-on...

Klikni na "To se mi líbí" a žádná novinka ti neunikne

Komentáře

dobry den přeju vam potřebuju si to hstahnout
a zdarma moc děkuji

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Vyplňte prosím kontrolní otázku