iZasilka.cz - prosadí se nová služba pro sdílení souborů?

  • 13.08.2015

Na českém internetu byl spuštěn nový projekt iZasilka.cz, který se snaží být konkurencí pro zavedené služby jako je Dropbox, Ulož.to, Úschovna, nebo Letecká pošta. Je dnes možné ještě přijít s nějakým zásadním vylepšením a prosadit se mezi silnou konkurencí?

Co tedy iZasilka umí? Sdilení souborů vybraných typů až do velikosti 500 MB. Soubory je možné sdílet jak anonymně, tak po vytvoření účtu. Pro nahraný soubor je možné taky vytvořit heslo. Povolené soubory jsou pouze png,zip,exe,rar,pdf,docx,jpg,xls,xlsx. To v kombinaci s ne zrovna vysokým limitem velikosti souborů nejspíše odradí velkou skupinu potencionálních uživatelů.

Další nevýhody jsou absence HTTPS (přece jenom je vhodnější přenášet dokumenty apod. šifrovaně) a také chybí alespoň stručné podmínky použití služby. Nevíte tedy jakým způsobem je se soubory nakládáno, jestli jsou po skončení platnosti odkazu opravdu mazány, jakým způsobem se dá zrušit účet apod.

iZasilka.cz tedy není nijak přelomovou službou. Ve srovnání se zavedenými servery nepřináší nic nového, naopak má zbytečné limity a omezení. Chybějící informace o zásadách při nakládání se soubory také nepřidávají na důvěryhodnosti, takže šance na širší rozšíření jsou poměrně malé.

Klikni na "To se mi líbí" a žádná novinka ti neunikne

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Vyplňte prosím kontrolní otázku