Obnovení smazaných dat

  • 11.10.2015

Možná už se vám někdy stalo že jste omylem smazali důležitá data, nebo selhalo médium na kterém byly tyto data uložené. Bohužel žádný nosič dat není úplně spolehlivý a může dojít k selhání. Toto platí jak pro klasické pevné disky, tak pro SSD, CD, DVD i různé paměťové karty. I v případě že k tomu dojde a důležité soubory zmizí, nemusí být situace ještě zcela ztracená. Existuje několik programů, které můžou pomoci získat ztracené soubory zpět.

Program pro obnovu smazaných dat se jmenuje Recuva a je zdarma. Stáhnout ho můžete přímo od autorů kliknutím na Download now - https://www.piriform.com/recuva

Po nainstalováni a spuštění programu je nutné nejdříve provést analýzu média na kterém byly umístěny soubory které chcete obnovit. Nahoře v programu zvolíte tedy cestu kde byly soubory uloženy a kliknete na Scan. Tato analýza může trvat od několika minut až po několik hodin. Záleží na typu úložiště které analyzujete, na jeho rychlosti ale také na počtu uložených souborů. Po dokončení analýzy uvidíte kompletní seznam souborů, které je možné nějakým způsobem obnovit.

Nyní už stačí jenom označit soubory které chcete obnovit a klinout na Recover. Celý postup je velmi jednoduchý, samozřejmě ztracené soubory nejde obnovit vždy, ale v mnoha případech je obnova úspěšná. Pokud se obnova nepodaří, poslední možností jak se k datům dostat bývá už jenom obnova u specializované firmy, která ale nebývá vůbec levná.

Klikni na "To se mi líbí" a žádná novinka ti neunikne

Komentáře

Aplikace s SD karty. Telefonní seznam.

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Vyplňte prosím kontrolní otázku