Kdysi slavný Rapidshare definitivně končí

  • 11.02.2015

Kdysi snad nejznámější file sharingový server rapidshare.com oznámil definitivní ukončení provozu ke 31. březnu 2015. Oznámení je vyvěšeno nepřehlédnutelně na úvodní stránce serveru. Všem uživatelům je doporučeno přenést svá data někam jinam. Po ukončení provozu už nebude možné se přihlásit a data budou nenávratně smazána. Pokud tedy ještě máte na Rapidshare nějaké soubory, doporučujeme použít jiné úložiště.

Rapidshare startoval v roce 2002 a by jedním z prvních služeb tohoto typu, které se podařilo získat celosvětovou popularitu. Proto byl také jedním z prvních, kdo byl napadán u soudu a musel se hájit z obvinění porušování autorských práv. Rapidshare se snažil s úřady spolupracovat a bojovat proti nelegálnímů stahování. Několikrát musel také předat policii IP adresy uživatelů, kteří sdíleli nelegální, zejména audiovizuální soubory. Služba přišla o velkou část uživatelů v roce 2012 kdy provozovatelé vzdali neustálý boj proti nelegálnímů sdílení a pokusili se transformovat službu v cloudové úložiště typu Dropbox nebo OneDrive.

rapidshare

V konkurenci zavedených služeb se ale zřejmě nepodařilo získat dostatečnou uživatelskou základnu na udržení provozu a proto bývalá legenda definitivně končí.

Klikni na "To se mi líbí" a žádná novinka ti neunikne

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Vyplňte prosím kontrolní otázku