stahování

Nejlepší torrent stránky roku 2016

  • 03.01.2016

Po rekapitulaci Nejlepších filmů a Nejlepších seriálů roku 2015 se pojďme podívat na nejlepší torrentové trackery pro nastávající rok 2016. V loňském roce se toho na poli torrentového stahování událo opravdu hodně. Některé trackery zmizely ze scény a tím daly prostor novým stránkám převzít jejich místo.

Švédský soud se zastal The Pirate Bay

  • 30.11.2015

Švédský soud se zastal jednoho z největších torrentových trackerů na světě a rozhodl, že není možné nutit poskytovatele internetu aby blokovali přistup k tomuto serveru. Bez ohledu na to, že může The Pirate Bay umožňovat poušování autorského zákona je tedy nepřípustné automaticky blokovat přístup uživatelů. Žalobu podala skupina držitelů autorských práv v čele se společností Sony. Hlavním cílem bylo donutit Bredbandsbolaget, tedy jednoho z největších švédských poskytovatelů internetu k odříznutí všech uživatelů.

Největší BitTorrent tracker končí

  • 05.11.2015

Po ukončení činnosti pirátské skupiny YIFY se chystá ukončit provoz i celosvětově největší BitTorrent tracker Demonii (demonii.com). Podle jeho prohlášení je tracker provozovaný právě osobami stojící za YIFY a v blízké budoucnosti bude server vypnutý. Důvodem jsou právní problémy způsobené žalobou filmových studií.

Levný tablet pro děti - recenze Accent Kidzy 70

  • 16.10.2015

Hledáte nějaký levný tablet pro děti, aby se mohly začít seznamovat s moderní technikou, hrát hry, ale také používat různé výukové programy? Pojďme se podívat na Accent Kidzy 70. Tento tablet není z hlediska výkonu zrovna nadupaný stroj, ale dá se pořídit za relativně nízkou cenu kolem 1700 korun, má pevný kryt, který by měl poskytnout ochranu při pádu, nebo hrubším zacházením a je nabízen v několika barevných variantách.

Megarapid.cz opět přejmenován

  • 15.10.2015

Úložiště Megarapid.cz, neboli bývalý ShareRapid.cz to opět zkouší znovu na nové doméně. Tentokrát je to file-share.top. Co se vlastně stalo s původním Megarapidem? Společnost Condrington, která web spravovala je v bankrotu a vypsala žádost o insolvenci, protože není schopná splácet své závazky. Dle dokumenů dluží více než 600 000 korun. Pokud jste měli na Megarapidu uložené své soubory, nejspíše jste o ně přišli.

Co je TPP dohoda a proč by neměla být přijata

  • 14.10.2015

Není to tak dávno co uživatelé internetu hromadně protestovali proti mezinárodní dohodě ACTA, vytvářející mezinárodní systém pro vynucování duševního vlastnictví. ACTA nakonec schválena nebyla, nyní tu máme další pokus ze strany filmového a hudebního průmyslu - TPP dohodu. TPP, neboli Trans-pacific Partnership hododa se sice přímo netýká Evropy, ale pokud by byla schválena, další pokusy o její rozšíření se dají čekat.

Šifrované úložiště Wuala končí

  • 13.09.2015

Další z bezpečných úložišť, kam jste moli zálohovat svá citlivá data bohužel končí. Wuala.com, která byla dlouhou dobu známá především svým důrazem na šifrování nedávno oznámila ukončení provozu. Co bylo přesně důvodem tohoto rozhodnutí zveřejněno nebylo, ale je pravěpodobné že hlavním problémem byla malá ziskovost firmy.

Jak stahovat filmy z youtube

  • 16.02.2015

Narazili jste na zajímavé video nebo film na youtube.com a chcete si ho stáhnout? Pokud budete hledat jak stáhnout video z youtube, určitě najdete několik specializovaných programů. Proč ale stahovat a instalovat neznámý program, kvůli funkci kterou můžete mít zdarma a online. Video máte při stažení online okamžitě a neriskujete že si s neznámým programem nainstalujete do počítače nějakou nežádoucí součást.

Jak tedy na to?

Všimněte si adresního řádku ve kterém je uvedena URL videa.

Kdysi slavný Rapidshare definitivně končí

  • 11.02.2015

Kdysi snad nejznámější file sharingový server rapidshare.com oznámil definitivní ukončení provozu ke 31. březnu 2015. Oznámení je vyvěšeno nepřehlédnutelně na úvodní stránce serveru. Všem uživatelům je doporučeno přenést svá data někam jinam. Po ukončení provozu už nebude možné se přihlásit a data budou nenávratně smazána. Pokud tedy ještě máte na Rapidshare nějaké soubory, doporučujeme použít jiné úložiště.

Stránky