Minecraft zdarma ke stažení

  • 30.01.2016

Zaujal vás také fenomén Minecraftu a chtěli by jste si ho také vyzkoušet? Licence Minecraftu je možné pořídit za cenu kolem sedmi set korun. Pokud si ale chcete vyzkoušet jestli vás bude taková budovatelská strategie bavit, můžete sáhnout po jeho open source alternativě. Tato alternativa se jmenuje Minetest. Díky svobodné licenci je jeho stažení a instalace zcela zdarma. Pokud budete chtít, kompletní zdrojové kódy jsou dostupné na githubu projektu. Podporované operační systémy jsou Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 včetně 10, OS X, Linux, Android a FreeBSD.

Stejně jako pro originální hru jsou pro Minetest dostupné tzv. mody, balíky textur a mnoho dalšího. Díky těmto rozšířením se základní hra může vylepšit o mnoho funkcí. Seznam modů je dostupný na webu projektu: http://www.minetest.net/customize/#mods. Nechybí zde vylepšení pro budování, generování mapy, nástroje nebo vylepšení samotného hráče.

minecraft zdarma

Komunita kolem Minetestu není tak rozsáhlá jako u Minecraftu, ale počet hráčů se stále rozrůstá. Pro řešení problémů je možné použít Fórum, Wiki, nebo IRC kanál.

Hrát můžete jak single player, tak multiplayer. Všechno ostatní už záleží na vaší fantazii. Základní princip skládání bloků se dá naučit během pár minut a potom už můžete vylepšovat své stavitelské schopnosti. Nejlepší stavitelé umí vytvářet rozsáhlé komplexy budov, které překvapují svou velikostí a propracovaností. Inspirací bývají jak reálné budovy, tak také filmové scény.

staveni budov

Minecraft zdarma, neboli Minetest stahujte z webu projektu. V případě že narazíte na problém, zkuste svůj dotaz položit do české sekce herního fóra. Projekt byl vyhodnocen jako nejlepší open source hra roku 2015.

Klikni na "To se mi líbí" a žádná novinka ti neunikne

Komentáře

Dou fam že tato hra pujde děkujeme.

Minecraft je muj

10radecek

10radecek

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Vyplňte prosím kontrolní otázku