Nejlepší torrent stránky roku 2016

  • 03.01.2016

Po rekapitulaci Nejlepších filmů a Nejlepších seriálů roku 2015 se pojďme podívat na nejlepší torrentové trackery pro nastávající rok 2016. V loňském roce se toho na poli torrentového stahování událo opravdu hodně. Některé trackery zmizely ze scény a tím daly prostor novým stránkám převzít jejich místo.
Jednou z největších změn bylo násilné ukončení činnosti torrent stránek EZTV, ke kterému došlo v květnu loňského roku. Tuto značku ale převzala nová neoficiální skupina, aby zastoupila původní provoz.
Něco podobného se stalo také s YTS webem. V momentě kdy se australský administrátorský tým dostal do problémů, byl rychle nahrazen neoficiální skupinou, který přebral YTS uživatelskou základnu.

Kickasstorrents

KickassTorrents byl založen v roce 2009 a v množství trafficu dokonce v minulém roce překonal The Pirate Bay. Úřadům se podařilo několikrát zablokovat jeho domény a proto se během roku musel několikrát přesouvat. Nejnověji běží na .cr doméně Kostariky, poté co ztratil předchozí Somálskou .so adresu.

The Pirate Bay

Legenda internetových torrent trackerů. Během minulého roku byl tracker několikrát mimo provoz, ale po úspěšném návratu se mu podařilo získat svou uživatelskou základnu zpět.

Extratorrent

ExtraTorrent je jedním z webů který zaznamenáva prudký nárust poularity a stal se jednou z největších aktivních torrent komunit. Web je také domovem populárních ETTV a ETRG release skupin.

Torrentz

Torrentz býval jedním z leaderů BitTorrentové komunity v minulých letech. Na rozdíl od ostatních stránek není hostitelem magnet souborů, ale přesměrovává uživatele na jiná místa na webu.

Rarbg

RARBG začínal jako lokální bulharský tracker, ale rychle rozšíril svou působnost i za hranice a stal se dalším velkým hráčem mezi torrent weby. Stejně jako ostatní velcí hráči si v loňském roce prošel blokací ze strany internetových poskytovatelů (byl zablokován v Anglii).

1337x

1337x je komunitní web který ale momentálně zažívá odliv administrátorů a moderátorů, kteří mají obavy o svou bezpečnost a anonymitu. Nadcházející rok ukáže jestli 1337x přežije, nebo zcela zanikne.

EZTV.AG

Web skupiny EZTV byl loni násilně vypnut, ale provoz převzala nová neoficiální skupina. Ostatní velké torrent stránky zabanovaly ze solidarity releasy této skupiny na svých stránkách.

Torrenthound

Torrenthound si v minulém roce také užil nevítanou pozornost majitelů autorských práv. Stránka je blokována v několika zemích.

YTS.AG

YTS.ag nemá nic společného s původním YTS nebo YIFY skupinami, ale snaží se dostat na jejich místo. Podobně jako v případě EZTV ostatní velké skupiny banují tyto značky na vlastních webech.

TorrentDownloads

TorrentDownloads existuje už několik let, do top 10 se vyhoupnul znovu po delší době.

Pokud rádi stahujete z torrentů, ať už kvůli jednoduchosti celého procesu, nebo kvůli teoreticky neomezené rychlosti stahování vyzkoušejte některého z top hráčů. Používejte ale torrent pouze jako nástroj pro stahování legálního obsahu. V žádném případě nesdílejte obsah ke kterému nemáte autorská práva.

Klikni na "To se mi líbí" a žádná novinka ti neunikne

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Vyplňte prosím kontrolní otázku