torrent

Nejlepší torrent stránky roku 2016

  • 03.01.2016

Po rekapitulaci Nejlepších filmů a Nejlepších seriálů roku 2015 se pojďme podívat na nejlepší torrentové trackery pro nastávající rok 2016. V loňském roce se toho na poli torrentového stahování událo opravdu hodně. Některé trackery zmizely ze scény a tím daly prostor novým stránkám převzít jejich místo.

Rakousko bude blokovat The Pirate Bay

  • 09.08.2015

Na zakladě stížností držitelů autorských práv nařídil rakouský soud lokálním poskytovatelům internetu zablokovat přístup k serveru The Pirate Bay. Současně se opatření týká i serverů Isohunt.to, h33t.to a 1337x.to.

Jaký způsob pro zablokování jednotliví ISP zvolí už záleží na nich. Nejspíše se bude jednat o zablokování zakázaných adres na úrovni DNS, blokaci konkrétních IP adres, nebo kombinaci obou způsobů.

Cenzurovaných padesát odstínů šedi v HD je hitem torrentů

  • 01.03.2015

Několik kopií populárního filmu Padesát odstínů šedi koluje po internetu prakticky hned od jeho premiéry 12. února. Jedná se ale o takzvané CAM verze, nahrávané malými kamerami přímo v kinech. Jejich kvalita je tedy velmi nízká. Obraz je zrnitý, třesoucí se, zvuk obsahuje i hluk z kina. Užít si sledování takového filmu je praktický nemožné. Nyní je začala šírit verze s označením HD.

The Pirate Bay je znovu online

  • 01.02.2015

The Pirate Bay povstal z popela a je opět online. Původní logo nahradil právě znak Fénixe, který má symbolizovat toto znovu zrození. Provozovatelé splnili termín daný odpočítáváním na webu a nyní, více než dva měsíce po zásahu proti službě je na původní švédské doméně opět plnohodnotný systém. Vypadá to že nedošlo k žádné ztrátě dat. Poslední přidané torrenty z doby před zásahem policie jsou z 9. prosince loňského roku. Nyní jsou postupně doplňovány novinky které se objevily v době kdy byl server mimo provoz.

Tajný řetězec na stránkách The Pirate Bay se podařilo rozluštit

  • 13.01.2015

Po posledním zásahu švédské policie proti The Pirate Bay se spekuluje o obnovení provozu. Podle odpočítávání na jedné z domén projektu thepiratebay.se, všichni netrpělivě čekají na první únor 2015, kdy dojde k vynulování počítadla. Co se po tomto okamžiku stane není zcela jasné. Stránka obsahuje šifrovaný text "JyO7wNzc8×ht47QKWohfDVj6Sc2qH+X5tBCT+u­etocIJcjQnp/2f1ViEBR+ty0Cz" který se nyní podařilo odhalit.