thepiratebay

Rakousko bude blokovat The Pirate Bay

  • 09.08.2015

Na zakladě stížností držitelů autorských práv nařídil rakouský soud lokálním poskytovatelům internetu zablokovat přístup k serveru The Pirate Bay. Současně se opatření týká i serverů Isohunt.to, h33t.to a 1337x.to.

Jaký způsob pro zablokování jednotliví ISP zvolí už záleží na nich. Nejspíše se bude jednat o zablokování zakázaných adres na úrovni DNS, blokaci konkrétních IP adres, nebo kombinaci obou způsobů.

The pirate bay je opět mimo provoz (aktualizováno)

  • 14.02.2015

Pouhé dva týdný po návratu thepiratbay.se je server opět mimo provoz. Na první pohled není jasné co se vlastně stalo. Švédská doména funguje, ale místo obsahu se na stránce zobrazuje jenom chybové hlášení. Nikde se zatím nešíří informace o dalším zásahu policie. Server je přesto nedostupný už několik hodin. O tom co je důvodem výpadku můžeme tedy jenom spekulovat. Může se jednat o poruchu hardware, výpadek některého ze síťových prvků, nebo jenom o závažný problém v samotné aplikaci.

Tajný řetězec na stránkách The Pirate Bay se podařilo rozluštit

  • 13.01.2015

Po posledním zásahu švédské policie proti The Pirate Bay se spekuluje o obnovení provozu. Podle odpočítávání na jedné z domén projektu thepiratebay.se, všichni netrpělivě čekají na první únor 2015, kdy dojde k vynulování počítadla. Co se po tomto okamžiku stane není zcela jasné. Stránka obsahuje šifrovaný text "JyO7wNzc8×ht47QKWohfDVj6Sc2qH+X5tBCT+u­etocIJcjQnp/2f1ViEBR+ty0Cz" který se nyní podařilo odhalit.