Jak zjistím kdo si prohlížel můj profil na Facebooku

  • 25.10.2015

Otázky které dlouhodobě zajímají mnohé uživatele Facebooku. Jak zjistím kdo si prohlížel na Facebooku můj profil. Jak zjistím kdo se nejčastěji dívá na mé fotky. Pokud si podobné výrazy zkusíte na facebooku vyhledat, určitě narazíte na několik stránek a aplikací, které slibují, že to umí zjistit. Bohužel opak je pravdou.

Funkci pro zobrazení toho kdo si prohlížel váš profil Facebook neumožňuje. Není to možné ani zjistit pomocí žádného software, nebo facebook aplikace. Cílem těchto aplikací je jenom získat přístup k vašemu účtu. Pokud si takovou aplikaci přidáte a povolíte jí práva pro přístup k účtu, jediné co udělá je, že kompletně projde váš profil a podle toho kdo komentuje a likuje vaše statusy náhodně vybere několik osob, které zobrazí. Stejný výsledek dostanete, pokud si otevřete seznam svých přátel a několik jich náhodně označíte. Bohužel v takový moment už s tím nemůžete nic dělat. Autorům aplikace jste předali kompletní informace o vás. Kontakt, emailovou adresu, seznam přátel, fotky a historii aktivity na Facebooku.

Pokud nechcete aby někteří lidé měli přistup k vašim fotkám, statusům apod., nepublikujte tyto věci na Facebook. Popř. si nastavte profil na maximální úrověň soukromí, kdy lidé, co vás nemají v přátelích uvidí jenom minimální množství informací. Své potenciální přátele filtrujte. Nepřijímejte za přátele lidi, které sotva znáte, nebo si nejste jistí o koho se vlastně jedná. Stále ale platí pravidlo že některé informace je lepší nezveřejňovat. Proto pokud nechcete aby je někdo viděl, vůbec je na facebook nedávejte.

V případě že rádi brouzdáte pro cizích profilech a máte strach že vás podobné aplikace slibující zjištění kdo si prohlížel profil odhalí, nemusíte mít strach. Pokud už aplikace někoho označí, jedná se o zcela náhodně vybranou osobu.

O užitečnosti aplikací slibujících zjistit Kdo nejvíc komentuje tvé fotky, nebo Kdo nejvíce likuje tvé statusy (a mnoha podobných) se dá taky pochybovat. Kdo nejvíc komentuje nebo likuje už stejně nejspíše víte a je zbytečné takové aplikaci předat práva pro přístup k profilu. V tomto případě ale výsledek z aplikace může odpovídat realitě, protože toto spočítat lze.

Proto závěrem jestě jednou: Jak zjistit kdo si prohlížel můj profil na Facebooku není možné zjistit. Ani to nikdy a nijak nešlo. Každá aplikace která to slibuje je podvod.

Klikni na "To se mi líbí" a žádná novinka ti neunikne

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Vyplňte prosím kontrolní otázku