záloha

Ve Velké Británii jsou opět nelegální kopie pro vlastní potřebu

  • 01.12.2015

Hudební průmysl slaví své vítězství v boji za omezení práv uživatelů. Nad rozhodnutím britského soudu zůstává rozum stát ale bohužel je tomu opravdu tak. Díky schválení zákonné výjímky v roce 2014 bylo ve Velké Británii legální si vytvořit kopii legálně zakoupené hudby pro vlastní potřebu, včetně převodu do jiného formátu (stejně jako u nás). Bohužel nyní tamní úřady potvrdily ze výše zmíněná norma již neplatí.

Obnovení smazaných dat

  • 11.10.2015

Možná už se vám někdy stalo že jste omylem smazali důležitá data, nebo selhalo médium na kterém byly tyto data uložené. Bohužel žádný nosič dat není úplně spolehlivý a může dojít k selhání. Toto platí jak pro klasické pevné disky, tak pro SSD, CD, DVD i různé paměťové karty. I v případě že k tomu dojde a důležité soubory zmizí, nemusí být situace ještě zcela ztracená. Existuje několik programů, které můžou pomoci získat ztracené soubory zpět.

Šifrované úložiště Wuala končí

  • 13.09.2015

Další z bezpečných úložišť, kam jste moli zálohovat svá citlivá data bohužel končí. Wuala.com, která byla dlouhou dobu známá především svým důrazem na šifrování nedávno oznámila ukončení provozu. Co bylo přesně důvodem tohoto rozhodnutí zveřejněno nebylo, ale je pravěpodobné že hlavním problémem byla malá ziskovost firmy.

NAS zařízení Seagate obsahují kritickou zranitelnost

  • 03.03.2015

V případě že nevěříte online úložištím a raději své data svěříte domácímu síťovému úložišti, neboli NAS. Měli by jste se o své úložiště pravidelně starat a instalovat aktualizace. Bezpečnostní expert OJ Reeves nyní objevil zero-day zranitelnost v NAS zařízeních společnosti Seagate.

Konkrétně se jedná o Seagate Business Storage 2-Bay. Problém spočívá ve vestavěné webové administraci tohoto úložiště. Pomocí této administrace je možné spravovat celé úložiště, vytvářet uživatelské účty a nastavovat těmto účtům přístupová oprávnění. Stejně také je možné spravovat samotné soubory.